اگر قصد بارداری دارید و خود را برای نزدیک شدن به آرزوی مادری آماده می‌سازید، جای دارد که با روش‌های تقویت رحم آشنا شده و از این روش‌ها برای آماده سازی رحم خود، جهت پذیرش جنین و شروع بارداری کمک بگیرید.

در اینجا به مهم‌ترین و تاثیرگذارترین روش‌های تقویت رحم می‌پردازیم.

تقویت رحم

مصرف شیره چغندر

مصرف شیره چغندر باعث می‌شود که دیواره‌های رحم تقویت شده و قدرت باروری زن افزایش یابد. توصیه می‌شود که روزانه یک قاشق غذاخوری شیره چغندر را میل نمایید. مصرف خود چغندر هم به شکل پخته شده، تا حدودی در این زمینه تاثیرگذار خواهد بود.

کاهو برای تقویت رحم

مصرف کاهو در سبد تغذیه روزانه، به تقویت تخمک‌ها و نیز آماده‌سازی رحم برای پذیرش بارداری، کمک زیادی می‌کند. توجه داشته باشید که همراه با کاهو، میل کردن سس ها و چاشنی های دیگر توصیه نمی‌شود، زیرا آن‌ها اثر معکوس داشته و خاصیت کاهو در بهبود وضعیت رحم را خنثی می‌سازند.
سعی داشته باشید که همراه با هر وعده غذایی، چند برگ کاهو کنار بشقاب غذای خود قرار داده و آن ها را میل نمایید.

برگ یا عرق کاسنی

با مصرف برگ یا عرق کاسنی، ضمن افزایش قدرت جنسی خود، شرایط رحمی به مراتب بهبود یافته‌تری خواهید داشت و عمل لقاح با ضریب اطمینان بالاتری در شما انجام می‌شود. به علاوه طبق مطالعات صورت گرفته، اگر چه زیبایی به میزان زیادی به ژنتیک وابسته است، اما عرق کاسنی به زیبایی جنین نیز کمک خواهد کرد. عرق کاسنی رحم را پاکیزه ساخته و آن را به محیطی مناسب برای تشکیل و رشد جنین آماده تر می‌سازد.

مصرف لوبیا سبز برای تقویت رحم

با مصرف مداوم لوبیا سبز، به آماده سازی رحم برای پذیرش بارداری کمک خواهید کرد. لوبیا سبز به افزایش قوام و قدرت رحم انجامیده و آن را برای حفاظت و نگهداری نطفه و پس از آن جنین، آماده خواهد ساخت. لوبیا سبز را به هر شکلی که مصرف کنید، تاثیرات شگفت انگیزی خواهد داشت، اما بهترین شکل مصرف آن، به روش پخته شده و بدون روغن است.
لوبیا سبز را به خوبی شسته و آن را به همراه سایر سبزیجات بخارپز نمایید. این بهترین شکل مصرف خواهد بود.

حتما بخوانید: نارسایی زودرس تخمدان چیست و علائم آن کدامند؟

عسل و دارچین

آیا پیش از این چیزی از معجزه ی عسل و دارچین شنیده‌اید؟ یک قاشق غذاخوری عسل را با نصف قاشق چای خوری دارچین مخلوط ساخته و آن را میل کنید. این معجون باعث می‌شود که تخمک‌های شما قوی‌تر شده و ضریب تشکیل نطفه در رحم بالاتر رود. به علاوه این معجون به تقویت دیواره‌های رحم نیز کمک کرده و رحم را قادر می‌سازد تا شرایط به مراتب بهتری برای نگهداری جنین داشته باشد.

میوه به برای تقویت رحم

در تعلیمات اسلامی، میوه به را یکی از عوامل مهم و پررنگ در سلامت و زیبایی جنین خوانده‌اند. اما از آن گذشته این میوه به قوام یافتن رحم و تقویت دیواره‌های آن کمک می‌کند. شما می‌توانید با مصرف میوه به، رحم خود را تقویت ساخته و احتمال بارداری را به مراتب افزایش دهید.

به علاوه مصرف به از سقط جنین نیز جلوگیری به عمل آورده و باعث می‌شود که رحم در نگهداری محصول بارداری، به مراتب قوی‌تر عمل کند.

سخن آخر

اگر تصمیم به بارداری دارید، پیش از شروع به اقدام، با مصرف مواد فوق به صورت روزانه و ادامه‌دار، بدن و رحم خود را آماده پذیرش یک بارداری موفق و سلامت نمایید. شما از چه روش و موادی برای تقویت و آماده سازی محیط رحم خود جهت شروع یک بارداری موفق استفاده می‌کنید؟

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *