اشتباهات رابطه عاشقانه

خوشبختی ما در زندگی، کاملا و به طور مطلق به روابط عاطفی و نزدیک بستگی ندارد، اما به طور قطع داشتن یک رابطه عاطفی سالم می تواند زیبایی های زندگی را بیشتر کرده و سبب روح بخشی به زندگی شود. اگر احساس می کنید که روابط عاطفی شما، آنچنان که باید و شاید نیست، شاید وقت آن رسیده تا تغییراتی در رابطه خود ایجاد نمایید. اشتباهات رابطه عاطفی می تواند یک رابطه فوق العاده را به زوال بکشاند و آن را نابود کند. پس خوب است که با آگاهی از اشتباهات رابطه عاشقانه، سعی بر برطرف کردن آن ها کرده و یک رابطه فوق العاده را تجربه کنیم. در این مطلب از بانوزون با ما همراه باشید تا با این اشتباهات رابطه عاطفی آشنا شوید.

اشتباهات رابطه عاطفی

تحقیقات صورت گرفته روی زوج ها نشان داده است که داشتن یک رابطه عاطفی سالم برای سلامتی روح و جسم بسیار مهم است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که ریشه بسیاری از خشم ها، عصبانیت ها، افسردگی ها و سایر موارد در رابطه های عاطفی نادرست و غل است. درست به همین دلیل باید به طور جدی اشتباهات رابطه عاطفی را شناخته و آن ها را برطرف کنیم.

اشتباهات رابطه عاشقانه

اشتباهات رابطه عاشقانه

نادیده گرفتن شریک و یاورتان

یکی از بزرگ ترین اشتباهات رابطه عاطفی این است که شما به هر دلیل، شریک زندگی خود را نادیده می گیرید. همواره به این موضوع توجه داشته باشید که شما در رابطه عاطفی قرار می گیرید تا احساس خاص بودن داشته باشید. هر فردی در زندگی به این احتیاج دارد که بداند مهم ترین آدم شریک زندگیش هست. شاید فکر کنید که با نادیده گرفتن یار و شریک زندگیتان، می توانید جذابیت های بیشتری را از آن خود کنید. در پاسخ به این تفکر باید بگوییم که خیر! شما مسیر اشتباهی را در پیش گرفته اید.
مدت ها است که تاریخ انقضای جذابیت با نادیده گرفتن به پایان رسیده است. این روزها همه از بودن در یک رابطه، احترام، آرامش و عشق می خواهند. پس بهتر است هرچه زودتر این اشتباه را کنار بگذارید.

اشتباهات رابطه عاطفی ؛ از دست رفتن عشق در روابط

همان طور که از نام آن پیدا است، در یک رابطه عاطفی، عشق باید حکمفرما باشد. شاید شما فکر کنید که پس از گذشت مدت زمانی، دیگر نیازی به عشق ورزیدن نیست. اما باید بگوییم که در یک اشتباه بزرگ غوطه ور شده اید. برای داشتن یک رابطه خوب عاطفی، باید تلاش کنید، آن هم یک تلاش مستمر و بدون خستگی. همان طور که برای داشتن بدنی سالم تلاش می کنید، برای برخورداری از یک رابطه عاطفی خوب نیز باید کارهای لازم را انجام دهید. راه های بهبود رابطه عاطفی به شما کمک می کند تا در این راه بهتر عمل کنید.

تلاش برای کنترل و یا نظارت بر دیگری

بسیاری از ما کارها را به اشتباه انجام می دهیم و یا شاید از پس انجام برخی از امور بر نمی آییم. اما مسلما هیچ کس دوست ندارد که مداوم به او بگویند، چه کاری را انجام دهد و چه کاری را نه! در یک رابطه عاطفی، به یاد داشته باشید که شما قرار نیست نقش پدر و یا مادر را بازی کنید. شما قرار است همراه و همدم شریک زندگی خود باشید. پس از این نقش های کنترل گر بیرون آیید.

اشتباهات رابطه عاطفی ؛ انتظار کمال

همه ما انسان هستیم و همه ما اشتباه می کنیم. یکی از اشتباهات رابطه عاطفی این است که انتظارات غیرواقعی را در خود تقویت می کنیم. بهتر است چشم ها را باز کنیم و به درستی به اطرافمان بنگریم. قرار نیست همه چیز بدون نقص باشد. زندگی را سخت نگیرید و با واقعیت کنار بیایید.

پرهیز از رویارویی

مسلما جنگیدن و جر و بحث کردن چیزی نیست که ما بخواهیم در رابطه با آن رو به رو شویم. پس به همین دلیل اغلب از گفت و گو در خصوص مسائل مختلف طفره می رویم. اما رو به رو نشدن با مشکلات و حل نکردن آن ها، یکی از مهلک ترین اشتباهات رابطه عاطفی است که باید آن را برطرف سازید. ترس را کنار بگذارید و رابطه را به نحوی جلو ببرید که بتوانید با هم صحبت کنید. درباره مشکلات گفت و گو کرده و آن ها را در صلح و آرامش برطرف کنید.

اشتباهات رابطه عاشقانه

اشتباهات رابطه عاشقانه

جنگیدن درباره مسائل مختلف

برخی از افراد به جای گفت و گو کردن درباره مشکلات خود، مدام با شریک زندگیشان بحث کرده و جنگ می کنند. توجه داشته باشید که با داد و جنگیدن، هیچ مشکلی برطرف نمی شود و تنها فرد رو به رویتان، از شما دور خواهد شد. اگر کمر به قتل رابطه خود بسته اید، حتما داد و فریاد و جنگیدن را امتحان کنید.

سعی بر تغییر دیگری

در روابط عافطی، باید بدانیم که هر کدام از ما فرد منحصر به فردی هستیم. غالبا ما به شخصی جذب می شویم که کاملا مخالف ما است و پس از مدتی ممکن است وسوسه تغییر او در ذهن ما شکل گیرد.
یک قدم به عقب برگردید و بخاطر داشته آورید که چرا از ابتدا عاشق این شخص شده اید؟ همین مواردی که این روزها وسوسه تغییری را در شما شکل می دهد، همان دلایلی هستند که شریک زندگیتان امروز کنار شما قرار گرفته است.

نگفتن رازها به عشقتان از اشتباهات رابطه عاطفی

عشق شما، مهم ترین فرد در زندگیتان است. او باید اولویت زندگی شما بوده و شما باید او را از خود بدانید. پس نگفتن رازهایتان به او، از بزرگترین اشتباهات رابطه عاطفی محسوب می شود. با این کار تخم عدم اعتماد را در قلب و ذهن او می کارید و سبب دور شدن همراهتان در زندگی خواهید شد.

وقت نگذاشتن برای رابطه

یک رابطه عاطفی، همانند موجود زنده ای است که به طور مرتب و دائم به توجه و مراقبت نیاز دارد. عدم توجه به رابطه و وقت نگذاشتن برای آن، درست مانند این است که گیاهی زیبا دارید که نه آن را در معرض نور مناسب قرار می دهیم، نه خاک گلدانش را عوض می کنید و نه اصلا به آن آب می دهید، آن وقت انتظار دارید تا رشد کند، بزرگ شود و گل و میوه دهد.
اگر فکر می کنید که رابطه عاطفی بدون توجه و وقت گذاشتن خود پیش می رود، باید بگوییم که خیر، به زودی سردی، جدایی و حتی طلاق عاطفی بین شما و شریک زندگیتان شکل می گیرد.

فراموش کردن تحسین و قدردانی

هرگز نباید قدردانی و تحسین و عشق ورزیدن به شریک زندگی خود را از یاد ببرید. همه در اوایل رابطه عشق ورزیدن را بلدند، اما کسی هنرمند است که می داند تحسین و قدردانی از شریک زندگی، تاریخ انقضا ندارد. بعد از گذشت مدت زمانی از یک رابطه، گاهی شاید از خاطرمان برود که فرد رو به روی ما تا چه اندازه خوب و مهربان است. این فراموش کردن و عدم قدردانی ما، رفته رفته او را دلسرد می کند. پس همواره خوب است تا به او یادآور کنیم که قدرش را می دانیم و از بودن او کنارمان بسیار خوشحالیم. هیچ کس دوست ندارد این حس را تجربه کند که مهره ای بی اهمیت در زندگی عشقش هست.

سخن پایانی

با آگاهی از اشتباهات رابطه عاطفی، شما می توانید نسبت به رفع آن ها اقدام نمایید و یک رابطه عاطفی فوق العاده را تجربه کنید.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

رشته تحصیلی شیوا، زبان انگلیسی هست و تا حالا در زمینه های گردشگری، فرهنگی، هنر، آشپزی و ... تولید محتوا انجام داده. علاقه مندیش به مطالب مربوط به بانوان، باعث شده به بانوزون بپیونده.

1 نظر در حال حاضر

  1. من فکر میکنم که متاسفانه اغلب ما کم و بیش این اشتباهات رابطه عاطفی رو انجام میدیم. واقعا چقدر خوبه که اینهارو بخونیم و تو ذهنمون بسپاریم. قطعا روابطمون بهتر میشه. از این دست مقالات باز هم بذارید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *