تشخیص عشق واقعی

  • توسط شیوا ریاحی
  • ۱۳۴
  • 0
عشق واقعی

به علاقه ی شدید قلبی دو نفر به یکدیگر عشق می‌گویند. افرادی که به یکدیگر ابراز احساسات می کنند و به راحتی یکدیگر را شاد می‌کنند، عشق واقعی می‌گویند. تشخیص عشق واقعی از نظر بیولوژیکی این است که احساس دو نفر با ایجاد رابطه جنسی و احساس یک کشش قوی عشق نامیده نمی‌شود. مهم ترین دلیل این احساس ترشحات هورمون های جنسی در بدن فرد است. به کشش بر اساس شهوت و هورمون ها عشق گفته نمی‌شود. عشق پاک چیست؟ عشقی که بدون قید و شرط باشد و بر اساس نیازهای جنسی نباشد را عشق پاک می ‌شناسند.

عشق واقعی چیست؟

در عشق واقعی سه عنصر اصلی تعهد، هیجان و صمیمیت را در کنار هم می‌بینیم. عشق واقعی همراه خود نشاط و رضایت و هیجان می‌آورد. احترام به یکدیگر، تحمل سختی ها و نا امیدی‌ها، توجه به خواسته های یکدیگر، صمیمیت، وفاداری از علائم بارز عشق واقعی است. عشق ورزیدن به فردی خاص ذاتی نیست و در رابطه کسب می‌شود. یکی از مهم ترین راه تشخیص عشق واقعی این است که مصاحبت با فرد شادی شما را افزون نکند. مرد و زن در کنار یکدیگر آسایش و پیشرفت را تجربه می‌کنند.

عشق چگونه ایجاد می‌شود؟

مرحله ی اول عشق جذب شدن، در نفر به یکدیگر است که طرفین انرژی شان به سمت یکدیگر فرستاده می‌شود. مرحله ی بعدی الحاق و الصاق است که طرفین تمایل شدیدی به در کنار هم بودن پیدا می‌کنند. به واسطه ی این احساس دو طرف رابطه ی خود را آغاز می‌کنند. مرحله سوم صمیمیت و تعهد است. این مراحل کمک می‌کند تا احساس عاشقی داشته باشید. جالب است بدانید که فرد عاشق و فرد معتاد تمایل عجیبی به آن چه که بدان وابسته هستند دارند. بوی شخص مورد نظر و حتی اسم وی فرد را هیجان زده می‌کند و باعث می‌شود فرد به تکرار دیدار علاقه پیدا کند.

ایجاد عشق

ایجاد عشق

خواص عشق چیست؟

سلامت ذهنی

بر اساس تحقیقات متعدد مشخص شده ست مردانی که در رابطه ای جدی قرار دارند از سلامت جسمی بیشتری برخوردارند و همچنین زنانی که در رابطه ای جدی و عاشقانه قرار دارند از سلامت ذهنی بیشتری برقرار هستند. لازم به ذکر است که اگر این رابطه باعث خوشحالی آن ها شود این اتفاق می‌افتد. در یک رابطه ی جدی، هورمون های استرس کمتری ترشح می‌شود.
در یک تحقیق در سال ۲۰۱۲، محققان در دانشگاه شیکاگو روی ۵۰۰ نفر شرکت کننده آزمایشی را صورت دادند. در این آزمایش تجربه ای پر از استرس برای افراد ایجاد کردند و از آب دهانشان قبل و بعد از انجام آزمایش نمونه گیری کردند تا بتوانند سطح کورتیزول که مربوط به استرس است را مورد سنجش قرار دهند. سطح کورتیزول افراد بعد از آزمایش بالاتر رفته بود، افرادی که در رابطه های عاشقانه بودند، سطح کورتیزول کمتری نسبت به افرادی که در رابطه ی جدی نبودند، داشتند. بر اساس این تحقیق مشخص شده است که ازدواج با وجود تمام استرس ها، بهتر است کنار آمدن با استرس های دیگر در زندگی است.

کم شدن خطر ابتلا به بیماری های مزمن

زمانی که در یک رابطه ی موفقیت آمیز هستید، خطر کمتری برای ابتلا به بیماری های مزمن در شما وجود دارد. حتی در سنین بالاتر هم نیز این امر صدق می‌کند.

خواب آسوده

داشتن یک رابطه خوب می‌تواند برای یک خواب آسوده و آرامش بخش تاثیر گذار باشد. این امر بیشتر در زنان صدق می‌کند.

خوشحال تر خواهید بود

افراد متاهل احساس خوشحالی بیشتری نسبت به افراد مجرد دارند. این اتفاق بعد از یک سال از شروع زندگی مشترک آغاز می‌شود.

تجربه درد کمتر

بر اساس یک تحقیق دیگر ۱۵ شرکت کننده که در یک رابطه ی جدی به مدت ۹ ماه بوده اند را در معرض یک درد حرارتی متوسط قرار دادند. با استفاده از یک بازی کلمات و نشان دادن عکس شریکشان سعی کردند حواس شرکت کنندگان را پرت کنند. نتیجه این تحقیق نشان داده است که شرکت کنندگان با نگاه به شریک زندگی خود درد کمتری را تجربه کرده اند.

فشار خون کمتر

زمانی که همسرتان کاری که از او خواسته اید را به درستی انجام نمی‌دهد، فشار خون شما سر به فلک می‌کشد ولی در کل داشتن یک شریک زندگی می‌تواند فشار خون را متعادل کند. بر اساس تحقیقات مشخص شده است که افراد متاهل نسبت به افراد مجرد فشار خون کمتری دارند. توجه داشته باشید افرادی که در یک رابطه ی موفق قرار دارند، نسبت به افرد دیگر ۴ درجه فشار خون کمتری داشتند. جالب است بدانید که افراد مجرد نیز از کسانی که ازدواج های ناموفق دارند، فشار خون کمتری داشتند.

سلامت قلب

احساس عاشقی برای قلب مزایایی دارد. این احساس رویایی احتمال حمله قلبی را در بین افراد کاهش می‌دهد. بر اساس تحقیقات در سال ۲۰۱۳ مشخص شد که احتمال حملات قلبی در بین مردان مجرد ۵۸ الی ۶۶ درصد است و در بین زنان مجرد ۶۰ الی ۶۵ درصد است. لازم به ذکر است که میزان مرگ و میر در بین مردان مجرد ۶۰ الی ۱۶۸ درصد بیشتر و در زنان مجرد ۷۱ تا ۱۷۵ درصد بیشتر بوده است. بر اساس این تحقیق داشتن یک همسر باعث کاهش احتمال بیماری قلبی می‌شود.

عشق پاک

عشق پاک

طول عمر طولانی تر

طبق تحقیقات متعدد مشخص شده است که مردان متاهل نزدیک به یک دهه بیشتر از مردان مجرد عمر می‌کنند. به طور کلی خطر مرگ فوت یک مرد مجرد در زندگی حدود ۳۲ درصد از مرد متاهل بیشتر است. زنان مجرد نیز حدود ۲۳ درصد احتمال مرگشان بالاتر از زن متاهل است.

کم شدن خطر حمله قلبی

تحقیقات نشان داده است که ازدواج می‌تواند از مردان در برابر سکته محافظت کند. این امر در صورتی است که ازدواج موفقیت آمیز داشته باشید. بر اساس این تحقیق احتمال سکته کشنده در مردان مجرد ۶۴ درصد بالاتر از مردان متاهل است.

نشانه های عشق واقعی

ماندن سر قول

در عشق واقعی، فرد تلاش می‌کند بر سر قولی که داده است، بماند.

سختی ها را متقبل می‌شوید

در سختی ها اجازه نمی‌دهید، او رنج بکشد و سعی می‌کنید بار مشکلات را به تنهایی بر دوش بکشید.

عشق

عشق

از موفقیت های او خوشحال می‌شوید

از موفقیت های او خوشحال و مغرور می‌شوید حتی اگر خودتان فردی شکست خورده باشید.

رنج کشیدن

در یک رابطه عاشقانه رنج و سختی ها را به تنهایی متحمل می‌شوید و سعی می‌کنید شریکتان خوشحال کنید.

نظریه او

پیش از اقدام به کاری و یا تصمیم گیری، دیدگاه فرد مورد نظرتان را در نظر می‌گیرید.

خوبی ها و بدی های او را قبول دارید

شما فرد مورد نظر خود را با تمامی ویژگی های خوب و بد می پذیرید و سعی بر ایجاد تغییر ندارید چراکه او را دوست دارید و شخصیت او برایتان قابل قبول است.

مراقبت می‌کنید

تمام زمان و انرژیتان را برای محافظت از او صرف می‌کنید و در تمامی مراحل زندگی از او حمایت می‌کنید.

قهر نمی‌کنید

وقتی شما به فردی علاقه دارید، در هر شرایطی بیش از چند دقیقه نمی‌توانید دوری و قهر را تحمل کنید.

از ریسک کردن هراسی ندارید

عشق باعث شجاعت می‌شود چراکه شما در تمامی شرایط سعی بر این دارید که او را مورد حمایت قرار دهید.

سرزنش نمی‌کنید

اگر شما عاشق او باشید، هرگز به خاطر رفتار اشتباه اطرافیان او را سرزنش نمی‌کنید و به آدم های مهم زندگی او احترام می‌گذارید.

از آرزوهای خود صرف نظر می‌کنید

یک عاشق واقعی از رویاهای خود صرف نظر می‌کند و تنها به اهداف معشوقه اش فکر می‌کند.

احساس امنیت می‌کنید

اگر عاشق واقعی باشید، امنیت را تنها در کنار عشقتان پیدا می‌کنید.

حفظ کردن حریم خصوصی

از تمامی اتفاقات رابطه تان چه خوب و چه بد فقط خودتان از آن خبر دارید.

کنترل عصبانیت

در عشق واقعی به خوبی با او رفتار می‌کنید و در حین عصبانیت فرد مقابل را درک می‌کنید و رفتار مناسب خود را حفظ می‌کنید.

تاثیر عشق بر مردان

زمانی که یک مرد عاشق می‌شود به طور کلی رفتارهایش تغییر می‌کند. مردان در زمان عاشقی رفتارهای بی نظیری را از خود نشان می‌دهند که عشقشان را نشان می‌دهد. اکثر خانم ها می‌پرسند آیا او واقعا عاشق من است؟ مسئله اینجاست که عشق یک مسئله ی پیچیده است که فرد می‌تواند ادعای عاشقی کند در صورتی که واقعا عاشق نباشد. راه کارهایی برای تشخیص عشق واقعی و تاثیر عشق بر مردان وجود دارد که در ادامه به آن ها می‌پردازیم.

توجه

مردان در یک عشق واقعی به فرد مقابل توجه ویژه ای دارند. این توجه شامل موارد زیادی می‌باشد که می‌تواند عشق مرد را ثابت کند.

اولویت اول زندگی او هستید

یک مرد عاشق شما را اولویت اول زندگی خود می‌داند و تمام تلاشش را برای وقت گذرانی با شما اختصاص می‌دهد.

برنامه ریزی برای آینده

مرد عاشق همیشه آینده خود را با شما متصور می‌شود و سعی می‌کند احساسات و تمایلات شما را بیشتر بشناسد. او آینده خود را بدون شما تصور نمی‌کند.

از شما دفاع می‌کند

مردان از بحث و جدل فراری هستند ولی زمانی که کسی شما را بیازارد او برای دفاع از شما هر اقدامی که ضروری باشد را انجام می‌دهد.

به صحبت هایتان گوش می‌دهد

بر اساس تحقیقات مشخص شده است که مردان شنوندگان خوبی نیستند ولی مرد عاشق مهارت عجیبی در گوش دادن به صحبت های معشوقش دارد.

تسلیم نمی‌شود

مرد عاشق در بدست آوردن شما تسلیم نمی‌شود ولی هیچگاه از همراهی و تلاش برای رسیدن به شما دست نمی‌کشد.

مشورت می‌گیرد

مرد عاشق در مسائل کوچک نظر شما را مورد اهمیت قرار می‌دهد و از شما مشاوره می‌گیرد.

منتظر لبخند شماست

مرد عاشق به دیدن لبخند شما علاقه دارد و از انجام هرکاری برای دیدن لبخند شما فروگذاری نمی‌کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

رشته تحصیلی شیوا، زبان انگلیسی هست و تا حالا در زمینه های گردشگری، فرهنگی، هنر، آشپزی و ... تولید محتوا انجام داده. علاقه مندیش به مطالب مربوط به بانوان، باعث شده به بانوزون بپیونده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *