تنهایی سفر کردن خانم ها

آیا تا به حال در طول سفر خانم‌هایی را دیده‌اید که به تنهایی سفر می‌کنند؟ دیدن این صحنه اصلا ترحم برانگیز نیست بلکه حاکی از اعتماد به نفس و شجاعت خانم‌ها می‌باشد. جالب است بدانید که خانم‌ها باید مسافرت انفرادی را برای یک بار هم که شده امتحان کنند تا بتوانند تجربه‌های جدیدی کسب نمایند. ممکن است سفر به تنهایی، کمی ترسناک به نظر برسد که این امر کاملا طبیعی است. همان طور که هر کاری برای بار اول ترسناک است، سفر به تنهایی نیز می‌تواند احساس ترس شما را برانگیزد. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا نکات مهم تنهایی سفر کردن خانم ها را بدانید.

تنهایی سفر کردن خانم ها ، چرا؟

1. تنهایی سفر کردن به شما امکان فکر کردن می‌دهد

زمانی که در سفر هستید و از یک شهر به شهر دیگر می‌روید، می‌توانید به کارهایی که باید انجام دهید و کارهایی که قصد انجام آن را دارید، فکر کنید، ضمن آنکه می‌توانید برای داشتن زندگی بهتر یک برنامه‌ریزی حسابی داشته باشید.

2. تنهایی سفر کردن خانم ها این فرصت را می‌دهد که از زمان حال لذت ببرید

وقتی که با افراد مختلف همچون دوستان و خانواده خود سفر می‌کنید، تمرکز و توجه‌تان بین شما و همراهان‌تان تقسیم می‌شود. حال هنگامی که به تنهایی سفر می‌کنید، تمرکز شما تقسیم نشده است و می‌توانید به مکانی که سفر کرده‌اید با دقت بیشتری بنگرید. ممکن است در سفر با افراد دیگر، حواستان نسبت به زیبایی ها پرت شود.

گردشگری بانوان

گردشگری بانوان

3. مدیریت بودجه سفرتان آسان‌تر است

هنگامی که با فردی دیگر همسفر می‌شوید، ممکن است همسفر شما تفریحات گران‌تری را ترجیح دهد. در این شرایط گفتن؛ (ببخشید، این برای من خیلی گران است)، سخت است. وقتی که تنها سفر می‌کنید، مدیریت بودجه‌تان راحت‌تر است و می‌توانید کارهای بیشتری در طول سفر انجام دهید.

4. یاد می‌گیرید تنهایی را دوست داشته باشید

برخی افراد تصور می‌کنند که سفر کردن به تنهایی کسل کننده است، اما در حقیقت این طور نیست. رفتن به یک سفر انفرادی دور از دغدغه های روزمره یک مسئله نادر است که فرد می‌تواند به راحتی با خود ارتباط برقرار کند. در سفر به تنهایی یاد می‌گیرید که چگونه به تنهایی از آرامش خود لذت ببرید.

5. بهترین تمرین برای بالا بردن اعتماد به نفس است

یک زن که دارای اعتماد به نفس بالا است به راحتی می‌تواند تنهایی وارد یه رستوران شود و بهترین غذای رستوران را سفارش دهد. یقینا اینکه بخواهید افکار خود را تغییر دهید، دلهره آور است ولی با کمی ماجراجویی می‌توانید اعتماد به نفس خود را ارتقا دهید.

6. دوستان مختلف از سرتاسر دنیا پیدا می‌کنید

یکی از مزایای تنهایی سفر کردن خانم ها این است که می‌توانند، به راحتی با افراد جدید آشنا شوند و دوستانی با فرهنگ‌های مختلف پیدا کنند. جالب است بدانید که مسافرهای تنهای دیگر بسیار اجتماعی و دوستانه هستند.

7. چشمانتان را باز می‌کنید

زمانی که به تنهایی سفر می‌کنید و وارد یک مکان شناخته نشده می‌شوید، چشمان‌تان گسترده‌تر همه زیبایی‌ها را می‌بیند. احساس هیجان شما در این لحظات بالاتر می‌رود و سفری شگفت انگیز را تجربه خواهید کرد.

8. هر زمان که می‌خواهید، هر کاری را که دوست دارید انجام می‌دهید

زمانی که به تنهایی سفر می‌کنید، می‌توانید فعالیت‌های خود را به آن چه که می‌خواهید محدود کنید. به طور مثال می‌خواهید یک روز بیشتر به سفر ادامه دهید، یا اینکه قصد دارید از دیدن برخی از مکان ها صرف نظر کنید.

9. استاد برنامه ریزی می‌شوید

هنگامی که به تنهایی سفر می‌کنید، این قدرت را به درست می‌آورید که بتوانید بدون اتکا به فرد دیگر برنامه سفر خود را بچینید. این مهارت به سایر زمینه‌های زندگی نیز منتقل می‌شود و با داشتن ایده‌های برتر از نظر حرفه‌ای وقت خود را مدیریت می‌کنید.

سفر به تنهایی

سفر به تنهایی

10. احساس خوبی نسبت به این عمل خود خواهید داشت

بهتر است بدانید که هر زنی باید بتواند یک بار در طول زندگی خود به تنهایی سفر کند. این سفر می‌تواند به شما کمک کند که بتوانید مستقل شوید و به خود متکی باشید. با ترکیبی از تجربه، تقویت اعتماد به نفس احساس محکم بودن خواهید کرد.

وسایل مورد نیاز در تنهایی سفر کردن خانم ها چیست؟

بستن چمدان یکی از چالش‌های اصلی در طول سفر است. پیش از سفر می‌بایست لیستی از وسایل تهیه کنید. آماده کردن لیست وسایل به شما کمک می‌کند تا چیزی از قلم نیفتد. در ادامه این مطلب لیستی از اقلام مورد نیاز سفر را ذکر خواهیم کرد. با بانوزون همراه باشید.

مدارک مورد نیاز سفر

– گذرنامه
– بلیط هواپیما یا قطار
– کارت دانشجویی
– کارت بیمه درمانی و شماره تماس
– ویزاهای مسافرتی
– عکس های اضافی برای ویزا در طول مسیر
– پول
– کارت اعتباری
– گواهی واکسیناسیون بین المللی
– کتاب های راهنما
– نقشه یا نصب برنامه نقشه در گوشی
– گواهینامه رانندگی بین المللی همچنین رانندگی معمولی
– شماره تلفن اضطراری
– کپی از تمام مقالات مهم

لباس‌های مورد نیاز سفر در تنهایی سفر کردن خانم ها

– لباس زیر
– نیم تنه های ورزش برای زیر لباس
– لباس حمام
– شلواری که پس از شستشو چروک نشود
– شلوارک
– دامن راحت
– بلوز که پس از شستشو چروک نشود
– جوراب راحت مناسب پیاده روی
– صندل مناسب پیاده روی
– لباس مناسب هوای سرد
– ژاکت پشمی

اقلام مورد نیاز سفر

اقلام مورد نیاز سفر

لوازم شخصی برای بانوان

– ناخن گیر
– بطری کوچک صابون ضد باکتری
– ظرف کوچک کرم مرطوب کننده
– تیغ یکبار مصرف
– شانه یا برس مو
– خمیر دندان و مسواک
– نخ دندان
– حوله مسافرتی
– پودر دئودرانت یا تالک
– بام لب
– کلیپس مو
– تامپون یا پد های بهداشتی
– شامپو بچه
– بالش خواب
– ماسک چشم
– عینک و یا لنز طبی
– عینک آفتابی
– ضدآفتاب برای مراقبت از پوست در آفتاب
– ساعت مچی با قابلیت زنگ هشدار

نکات ایمنی در تنهایی سفر کردن خانم ها

یکی از مهم‌ترین بخش‌های سفر بانوان، اطمینان از امنیت است. بانوان باید امنیت خود را در طول سفر تضمین نمایند، اما چگونه؟

به غرایز خود در طول سفر اطمینان کنید

در طول سفر ممکن از با مواردی برخورد کنید که به شما احساس خوبی نمی‌دهد، به غرایز خود اعتماد کنید و از مورد پیش آمده دوری کنید. فراموش نکنید که زنگ هشدار در ذهن شما می‌تواند از اتفاقات احتمالی جلوگیری کند و شما را به سمت مسیر درست هدایت کند.

از نه گفتن، نترسید

از اینکه اطرافیانتان را با نه گفتن نا امید کنید، نترسید. با توجه به مورد بالا در صورت احساس عدم امنیت به راحتی نه بگویید و خود را در شرایط سخت قرار ندهید.

لباس مناسب بپوشید

بهتر است برای آن که امنیت خود را حفظ کنید، لباس‌هایی همچون لباس افراد محلی بپوشید تا بین افراد آن محل متفاوت به چشم نیایید. به طور مثال در کشور های سنتی مسلمان، پوشیدن شلوارک توصیه نمی‌شود و حتی توهین آمیز می‌باشد. بهتر است شانه ها و زانوها را بپوشانید.

در شب پیاده روی نکنید

زمانی که مغازه‌ها بسته هستند، اگر قصد پیاده روی داشته باشید ممکن است خطر را به خود بخوانید. پیاده‌روی را به صبح‌ها موکول کنید.

امنیت بانوان در سفر

امنیت بانوان در سفر

از پلیس دور نشوید

اگر قصد کمپ زدن دارید، از کیوسک پلیس‌ها دوری نکنید، چراکه در صورت بروز مشکل دسترسی به پلیس نخواهید داشت.

شماره‌های اضطراری محلی را حفظ باشید

قبل از اقدام به سفر، شماره‌های اضطراری مقصد را به صورت آنلاین جستجو کنید و همراه خود داشته باشید. البته بهترین سناریو این است که هرگز مجبور به استفاده از آن نیستید ولی همیشه در صورت نیاز شماره‌ها را همراه خود داشته باشید.
اجازه دهید دوستان‌تان از محلی که می‌روید اطلاع داشته باشند.
برنامه سفر خود را به دوستانتان اطلاع دهید، حتی اگر در طول سفر برنامه تان عوض شد، حتما آشنایان را در جریان قرار دهید.

سخن پایانی:

همان‌طور که خواندید، تنهایی سفر کردن خانم ها برای آن‌ها نه تنها خطر ندارد، بلکه با رعایت شرایط ایمنی، الزامی‌ست. این کار می‌تواند اعتماد به نفس آنان را تقویت کند و آن‌ها را برای شرایط سخت آماده کند.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

رشته تحصیلی شیوا، زبان انگلیسی هست و تا حالا در زمینه های گردشگری، فرهنگی، هنر، آشپزی و ... تولید محتوا انجام داده. علاقه مندیش به مطالب مربوط به بانوان، باعث شده به بانوزون بپیونده.

2 نظرات در حال حاضر

 1. خیلی مطلبتون جامع بود. مرسی اگه میشه مقاصد امن برای سفر کردن تنهایی خانم ها هم معرفی کنید

 2. سلام سایت بسیار زیبا و قشنگی دارین لطف می فرمایید اگراز سایت ما هم دیدن فرمایید و نظری جهت بهتر شدن سایت دهید
  انواع پوشاک خانم ها از لباس مجلسي گرفته تا شوميز و لباس زير زنانه
  مدل هاي مختلف پوشاک ورزشي زنانه و دخترانه
  http://www.ladymodkala.ir/product-category/پوشاک-خانم-ها/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *