چگونه خیانت را تشخیص دهیم

مجله اینترنتی بانوان بانوزونچگونه خیانت را تشخیص دهیم ؟ یکی از بزرگ ترین اشتباهات رابطه عاطفی که می تواند به راحتی سبب فروپاشی رابطه شود، خیانت است. خیانت برای هیچکس قابل قبول نیست و می تواند یک اشتباه جبران ناپذیر باشد. نشانه های مختلفی برای شناسایی خیانت در رابطه وجود دارد. در این مطلب با ما همراه باشید تا با یکدیگر به بررسی راههای کشف خیانت مردان بپردازیم.

چگونه خیانت را تشخیص دهیم

چگونه خیانت را تشخیص دهیم ؟ این سوالی است که بسیاری از خانم ها ممکن است در طول رابطه از خود بپرسند. چرا که خیانت بر اثر اقدامات فرد مورد اعتماد آن ها رخ داده و سبب بروز مشکلات روحی جدی می شود. خیانت در واقع هر رفتار و اعمال صورت گرفته از طرف کسی است که در نبود فردی که به او اعتماد کرده، رخ می دهد. عدم صداقت، افشای اطلاعات خصوصی، بی وفایی، برقراری رابطه جنسی، رابطه های مجازی و هرچیزی در این رابطه، نوعی خیانت محسوب می شود. حتی گرم گرفتن بی مورد و عبور از مرزهای تعیین شده در رابطه نیز خیانت است.

خیانت به هر صورتی، بسیار آسیب زننده است و می تواند اثرات مخرب و بیمارگونه ای مانند غرق شدن در غم و اندوه، شوک، افسردگی، از دست رفتن عزت نفس و اعتماد به نفس، شک به خود، خشم، انتقام و موارد دیگر را در پی داشته باشد. اثرات یک خیانت فاجعه بار می تواند تا سال ها نیز باقی بماند. خیانت می تواند باعث آلودگی ذهنی شود و خیانت کننده معمولا منبع این آلودگی است.
از این رو است که سوال چگونه خیانت را تشخیص دهیم، سوالی بسیار مهم برای تمام خانم هایی که در رابطه ای مهم قرار می گیرند، خواهد بود.

راههای کشف خیانت مردان

حقیقت این است که نمی توانیم انتظار کمال از رابطه داشته باشیم، اما صداقت و عشق از اصلی ترین موارد در داشتن یک رابطه عاطفی است. ممکن است فرد مقابل شما با کوچک کردنتان، گفتن دروغ های ریز، پنهان کردن احساساتش و از این دست موارد، مشغول خیانت کردن به شما باشد.

راههای کشف خیانت مردان هم می تواند آسان باشد و هم سخت. چرا که در برخی از موارد خیانت با زیرکی رخ می دهد. اما این نشانه ها تا حد زیادی می تواند به خانم ها برای کشف خیانت مردان کمک کند. البته لازم به ذکر است که این موارد را نمی توان به طور قطع نشانه هایی از خیانت تلقی کرد. بلکه در کنار احساس موارد مشکوک، این نکات می تواند کمک کننده باشد:

درباره وضعیت مالی اش دروغ می گوید

پنهان کاری در خصوص وضعیت مالی، می تواند یکی از نشانه های خیانت مردان باشد؛ البته نه همیشه. از آنجایی که صداقت و روراستی و عدم پنهان کاری اصل مهمی در رابطه است، لذا عدم شفاف سازی در این خصوص می تواند زنگ خطر باشد. چرا که در این حالت ممکن است خرج های برنامه ریزی نشده در خصوص مسائل مربوط به خیانت طرف مقابل در کار باشد و شفاف سازی آن، دست شریکتان را رو خواهد کرد. هنگامی که فرد مقابل شما را در بی خبری مالی قرار می دهد، به این معنی است که الگوی عدم صداقت با شما را پیش گرفته است.

با افرادی که پیشتر رابطه عاطفی داشته، در ارتباط است

اینکه شریک زندگی و یار شما همچنان افرادی که پیشتر با آن ها روابط عاطفی داشته، ارتباط دارد، بزرگ ترین اشتباه است. این زنگ خطری است که او می خواهد همچنان این افراد را در آب نمک نگه دارد و احتمالا به هیچ عنوان نمی خواهد پل های پشت سرش را خراب کند. در این حالت بهتر است با او گفت و گو کنید و پیش از شروع متهم کردن او به خیانت، عدم تمایل خود را به این روابط شرح دهید. اگر فرد مقابلتان با توجه به حساسیتتان هنوز به این کار ادامه داد، بهتر است به ادامه رابطه با او بیشتر فکر کنید.

پنهان کاری | راه های تشخیص خیانت مردان

پنهان کاری | راه های تشخیص خیانت مردان

دروغ های ریز و مصلحتی زیاد می گوید

یکی دیگر از راههای تشخیص خیانت مردان، این است که شما از او دروغ های کوچک و مصلحتی زیادی می شنوید. دروغ در هر صورتی دروغ است. اگر شما به طور مدام از او دروغ می شنوید، باید به این موضوع با دقت بیشتری فکر کنید که کاسه ای زیر نیم کاسه است. این را در نظر داشته باشید که اصل هر ارتباطی، بر صداقت است و دروغ یعنی دو رویی و عدم صداقت!

هر فردی را حمایت عاطفی می کند

یک رابطه حد و مرز دارد و هنگامی که افراد در رابطه قرار می گیرند، باید به این حد و مرزها پایبند باشند. کسی که شما را در مواقع حساس حمایت عاطفی نکرده اما این کار را برای سایرین به خوبی انجام می دهد، زنگ خطری برای خیانت او محسوب می شود. توجه داشته باشید که حمایت عاطفی در رابطه بسیار مهم است و عدم آن از راههای تشخیص خیانت مردان است.

موبایلش را از شما پنهان می کند

یکی از ساده ترین راههای تشخیص خیانت مردان، پنهان کردن موبایلشان است. البته که هزاران راه برای برقراری ارتباط وجود دارد، اما پنهان کردن تلفن همراه، عدم ورود شما به صفحات شخصی در شبکه های اجتماعی و از این دست موارد، یک زنگ خطر بزرگ است. درست است که تلفن همراه را می توانیم نوعی حریم شخصی بدانیم، اما اگر فرد چیزی برای پنهان کردن ندارد، قاپیدن تلفن همراه از دستان شما نیز مفهومی نخواهد داشت.

بیشتر روی خود و کارهای خودش تمرکز دارد

قرار گرفتن در یک رابطه به این معنی نیست که نباید روی کارهای خود تمرکز داشت، اما غرق شدن بیش از حد در کار و فعالیت های شخصی، آن هم زمانی که فرد دیگری در زندگی وجود دارد، زنگ هشدار است. اگر فرد مقابل شما، توجهی اندکی به شما دارد و بیشتر در غرق در کار و وضعیت ظاهری خود است، بهتر است کمی حواستان را جمع کنید.
یک رابطه سالم یعنی “ما” و تمامی افعال آن باید به صورت جمع دوتایی باشد. هنگامی که تمامی تمرکزها روی ظاهر، کار و فعالیت های یک نفر باشد، یک جای کار می لنگد.

راههای کشف خیانت مردان ؛ برای برقراری ارتباط چندان مشتاق نیست

کسی که شما را دوست داشته و به شما متعهد باشد، از هر فرصتی برای برقراری رابطه به شما استفاده می کند. اگر ساعت ها می تواند از شما بی خبر باشد، اگر روزها می تواند ندیدن شما را تاب آورد، اگر به عنوان همسر، از برقراری رابطه صمیمی با شما سرباز می زند، اگر خبری از عشق و علاقه و حرف های عاشقانه نیست، به نظر می رسد که باید در رابطه با راههای خیانت مردان بیشتر فکر کنید.
هر عاشقی، برای بودن و برقراری رابطه با معشوقش همیشه و همواره مشتاق است. این عدم اشتیاق می تواند زنگ خطری بزرگ باشد.

بی توجهی از علائم خیانت مردان

بی توجهی از علائم خیانت مردان

نسبت به شما بی تفاوت است

یکی از راههای تشخیص خیانت مردان، بی تفاوتی مرد شما است. نادیده گرفتن عواطف و احساسات، نیازها و خواسته های شما همه به معنی بی تفاوتی شریک زندگیتان است. البته بی تفاوتی می تواند حاکی از مشکلاتی مانند افسردگی، مشکلات کاری و عوامل دیگر باشد. پس با احساس بی تفاوتی از سوی شریک زندگیتان، به سرعت او را متهم به خیانت نکنید.

محبت یا خشم نامتعارف دارد

هرگونه رفتار اغراق آمیزی چه در محبت و چه در خشم، می تواند زنگ خطری در رابطه باشد. محبت نامتعارف می تواند برای سرپوش گذاشتن روی وجدان خیانتکار فرد باشد، از سوی دیگر پرخاشگری هم می تواند انداختن تقصیر بر گردن فرد مقابل باشد. در هر دو صورت می توانید برای کشف حقیقت، کمی کنجاوتر باشید.

محبت زیاد و بی مورد و یا پرخاشگری از علائم تشخیص خیانت مردان

محبت زیاد و بی مورد و یا پرخاشگری از علائم تشخیص خیانت مردان

سخن پایانی

آنچه که در بالا گفتیم، راههای کشف خیانت مردان بود. البته توجه داشته باشید که هر یک از این موارد می توانند علل دیگری نیز داشته باشند. پس پیش از آنکه رابطه خود را به اتمام برسانید و فرد مقابلتان را متهم به خیانت کنید، از یک مشاور کمک بگیرید تا رابطه با این موضوع، کار اشتباهی انجام ندهید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

شیرین، علاقه زیادی به نویسندگی داره و تا به امروز تجربه های مختلفی از نویسندگی کسب کرده. شیرین فارغ التحصیل رشته مدیریت هست اما مطالعه های گسترده ای در زمینه های روانشناسی و مشاوره داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *