لاغری با کرایولیپولیز

چاقی و اضافه وزن معضلی است که به دلیل کمبود وقت برای انجام حرکات ورزشی، رژیم نادرست غذایی و استرس و بسیاری عوامل دیگر، گریبان گیر افراد مختلف جامعه شده است. متاسفانه رژیم‌های لاغری معمولا طولانی هستند و برای رسیدن به نتیجه مطلوب، حوصله افراد را سر می‌برند. به همین دلیل افراد مبتلا به چاقی و اضافه وزن، به سراغ روش‌های دیگری می‌روند تا با حداکثر سرعت به نتیجه مطلوب برسند. یکی از این روش ها، کرایولیپولیز است. اما لاغری با کرایولیپولیز چه روشی است؟ به چه شکلی انجام می‌شود؟ عوارض آن چیست؟ در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا به معرفی این روش لاغری غیر تهاجمی بپردازیم.

لاغری با کرایولیپولیز

کرایولیپولیز یکی از روش‌های از بین بردن سلول‌های چربی است. این روش به گونه‌ای برنامه ریزی شده است که به اصطلاح سلول‌های چربی در آن خودکشی می کنند. در این روش لاغری غیر تهاجمی موضعی، دما را تا منفی 10 درجه در محل مورد نظر کاهش می‌دهند که البته این کار با دستگاه‌های مختلفی انجام می شود. این کاهش دما سبب می‌شود سلول‌های بافت زیر پوستی، بدون آنکه آسیبی به پوست وارد شود، بمیرند.

لاغری با کرایولیپولیز

لاغری با کرایولیپولیز

عملکرد کرایولیپولیز به چه صورت است؟

از آن جایی که سلول‌های چربی بیش از بافت‌های پیرامونی در مقابل کاهش دما آسیب پذیرند، این روش یکی از بهترین روش‌های غیر تهاجمی برای کاهش چربی در بدن است. از این رو، بافت‌های اطراف سالم می‌مانند و اپلیکاتور غیر تهاجمی، انرژی را از بافت‌های زیر بیرون می‌کشند که در نهایت سلول‌ها سرد می‌شوند. در این روش که هیچ آسیبی به پوست، عصب، ماهیچه و سایر بافت‌ها وارد نمی‌کند، سلول‌های چربی می‌میرند و به تدریج از بین می‌روند. به همین ترتیب از ضخامت لایه چربی کاسته می شود و سلول‌های چربی نابود خواهند شد.

این روش درمان چاقی، نیازی به بی حسی ندارد. در طول درمان، صفحه‌های سرد کننده روی ناحیه‌های انباشته شده از چربی قرار می‌گیرند و فرد تنها احساس کشش و سرمای شدید می کند. اما او در تمام طول درمان آرام است و حتی می تواند استراحت کند و حتی بخوابد.

سلول‌های چربی که به این روش مرده‌اند، در مدت چند ماه تجزیه شده و طی فعالیت‌های متابولیک طبیعی از بدن دفع می‌شوند و لاغری به تدریج در بدن فرد نمایان خواهد شد.

در لاغری با کرایولیپولیز ، سرما چه کاری انجام می‌دهد؟

در لاغری با کرایولیپولیز، سلول‌های چربی که در بافت عصب عضله و عروق قرار گرفته اند، با دریافت دماهای پایین، حساس‌تر شده و به سرعت کریستاله می‎شوند. به همین ترتیب با کاهش دما در بخش مورد نظر، چربی‌ها آسیب دیده و می‌میرند و طی هفته‌های آتی از طریق سیستم لنفاتیک از بدن دفع خواهند شد.
در این روش، اپراتور، پروپ دستگاه کرایولیپولیز را روی منطقه مورد نظر قرار می دهد. بعد پوست و چربی آن منطقه به وسیله وکیوم به داخل کشیده می‌شود.در این حالت بیمار کشش و فشار را احساس کرده و خنکی در آن منطقه را می‌فهمد.

با این روش چربی‌های کدام نواحی بدن را می توان از بین برد؟

کرایولیپولیز می‌تواند در نواحی مختلف بدن مانند شکم و پهلو، ران باسن، بالا و پایین شکم، بالای زانو، ناحیه ی دمولته با نواحی زیر کتف و کشاله ی ران چربی سوزی کند.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای روش کرایولیپولیز هستند؟

در ابتدا باید بگوییم که زمان استفاده از این دستگاه نسبت به شرایط مختلف بیمار و میزان چربی انباشته شده، متفاوت است. افرادی که در نواحی مختلف بدن، چربی‌های انباشته شده‌ای به شکل موضعی دارند که در برابر ورزش و رژیم غذایی مقاومند، برای استفاده از لاغری با کرایولیپولیز بسیار مناسب هستند. همچنین این روش مناسب کسانی است که دوست ندارند تحت عمل جراحی و تخلیه چربی قرار بگیرند. بهترین کاندیداها برای استفاده از این روش، کسانی هستند که از لاغری موضعی رنج می‌برند. لازم است بدانید که این روش برای درمان چاقی موثر نخواهد بود، بلکه تنها می‌تواند روی چربی‌های موضعی مانند چربی‌های تجمع یافته روی شکم، ران‌ها، بازوها و کمر استفاده شود. خوب است بدانید که بیمارانی که از بیماری‌های قلبی، عروقی، کلیوی و کبدی رنج می‌برند نیز می‌توانند از این روش برای لاغری و تناسب اندام استفاده نمایند.

روش لاغری غیر تهاجمی

روش لاغری غیر تهاجمی

چه کسانی نمی‌توانند از روش کرایولیپولیز استفاده نمایند؟

افرادی که دارای گلبول‌های سفید کم فعال هستند، نمی‌توانند از این روش لاغری غیر تهاجمی استفاده نمایند.

بعد از کرایولیپولیز چه کاری باید انجام دهیم؟

در این روش درمانی، استراحت کردن هیچ ضرورتی ندارد و فرد می‌تواند بلافاصله پس از انجام کرایولیپولیز به فعالیت‌های عادی و معمولی خود بپردازند. تنها ممکن است افراد بلافاصله پس از درمان، در ناحیه‌های مد نظر، کمی احساس ناملایماتی کند. این عمل غیر تهاجمی هیچ مانعی برای انجام فعالیت‌های روزمره ندارد و حتی فرد در همان روز می تواند شغل و ورزش بدنی خود را دنبال کند. حتی بی حسی، کبودی‌ها و قرمزی های موضعی پوست نیز موقتی است و بعد از چند ساعت فروکش می‌کند.
بعد از استفاده از روش لاغری با کرایولیپولیز فرد بیمار نیاز به مصرف هیچ دارویی ندارد و طی یک الی 8 هفته فرد با کاهش حجم چربی در ناحیه‌های تحت انجام کرایولیپولیز مواجه می‌شود.

مدت زمان جلسات درمانی لاغری با کرایولیپولیز چقدر است؟

لازم به ذکر است که هر جلسه لاغری با کرایولیپولیز بین 45 دقیقه تا یک ساعت برای هر ناحیه زمان می‌برد. بنابراین اگر بیمار بخواهد نواحی مختلف بدن را با این روش درمان کند، می‌بایست بیش از 4 ساعت تحت درمان قرار گیرد.

آیا لاغری با کرایولیپولیز امری شدنی‌ست؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این روش یکی از بهترین روش‌های لاغری غیر تهاجمی‌ست که می‌تواند به کاهش حجم 20 الی 40 درصدی بینجامد. البته خوب است بدانید که نتایج این روش روی افراد مختلف و با میزان چربی‌های متفاوت، متغیر است. جالب است بدانید که نتایج این عمل غیر تهاجمی همانند لیپوساکشن است و بعد از انجماد سلول‌های مرده، امکان رشد مجدد آن ها وجود ندارد و افراد می توانند از ماندگاری نتایج تا دست کم یکسال لذت ببرند. البته لازم به ذکر است که بیمار پس از استفاده از این روش، می‌بایست تغییری در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد نماید، چرا که در غیر این صورت، مجدد با انباشه شدن چربی‌ها مواجه خواهد شد.

مزایای روش کرایولیپولیز چیست؟

با استفاده از کرایولیپولیز، تعداد سلول‌های چربی را کم خواهید کرد و تغییری در حجم آن‌ها رخ نمی‌دهد.
هربار بهره‌گیری از این روش، چیزی حدود 4 الی 12 سانتی متر از سایز بدن کم می‌شود.
افرادی که از کبد چرب با گرید پایین رنج می‌برند، می‌توانند از این روش برای لاغری استفاده نمایند.
این روش در صورت مراجعه به مراکز معتبر با دستگاه‌های استاندارد بدون عارضه و بی‌خطر است و به شکل موثری عمل خواهد کرد.

عوارض روش کرایولیپولیز چیست؟

از آن‌جایی که این روش کاملا غیرتهاجمی‌ست، تاکنون عوارض خاصی در لاغری با کرایولیپولیز گزارش نشده است و به دلیل ایمن بودن این عمل غیر تهاجمی، جایگزین بسیار مناسبی برای لیپوساکشن است.. در این روش بیمار دردی احساس نمی‌کند اما ممکن است بعد از اتمام کار، تورم، احساس مور مور شدن، مقداری کبودی و قرمزی و یا بی حسی در منطقه مشاهده شود که طی مدت چند روز از بین خواهند رفت. اما لازم به ذکر است که این روش می‌تواند ناحیه مورد نظر را بعد از حذف چربی‌ها، شل و آویزان کند.

نکته مهم:

همان‌طور که می‌دانید، امروز مراکز مختلفی هستند که خدمات لاغری با کرایولیپولیز را انجام می‌دهند، اما لازم به ذکر است که تمامی این دستگاه‌ها استاندارهای لازم را نداشته و نمی‌توانند به شکلی موثر و اثربخش عمل کنند. تنها دستگاه‌هایی که عمل وکیوم و تابش سرمای -10 درجه سانتی‌گراد را داشته باشند، می‌توانند برای لاغری موضعی کمک کننده باشند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم، برای استفاده از این روش درمانی، به مراکز معتبر مراجعه نمایید.

لاغری با استفاده از کرایولیپولیز

لاغری با استفاده از کرایولیپولیز

سخن پایانی

همان‌طور که خواندید، لاغری با کرایولیپولیز، یکی از بهترین روش‌های لاغری غیرتهاجمی محسوب می‌شود. چنانچه شما تمایل چندانی به ورزش و رژیم‎‌های لاغری ندارید، می‌توانید از این روش برای کاهش سایز و حذف چربی‌های انباشته شده موضعی استفاده نمایید. البته همواره توجه داشته باشید که برای بهره‌گیری از این خدمات، می‌بایست به مراکز معتبر مراجعه نمایید تا ضمن مشاهده نتایج موثر، آسیبی از دستگاه‌های غیر استاندارد به خود وارد نسازید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

شیرین، علاقه زیادی به نویسندگی داره و تا به امروز تجربه های مختلفی از نویسندگی کسب کرده. شیرین فارغ التحصیل رشته مدیریت هست اما مطالعه های گسترده ای در زمینه های روانشناسی و مشاوره داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *