چگونه با مادر شوهر خود رفتار کنیم؟

چگونه با مادر شوهر رفتار کنیم ؟ هنگامی که قرار است فردی را به عنوان همسر خود انتخاب کنید، می بایست او را به همراه خانواده اش پذیرا باشید، خانواده او را خانواده خود بدانید تا بتوانید روابط بسیار خوبی داشته باشید. اما از قدیم همواره روابط بین مادر شوهر و عروس، جز روابط های پر چالش محسوب می شده است. اما این روزها ورق برگشته است و اکنون شاهد رابطه های بسیار خوبی میان عروس و مادر شوهر هستیم. برای آنکه بتوانید این رابطه را محکم تر کنید، در این مطلب ما قصد داریم روش های رفتار با مادر شوهر را با شما به اشتراک بگذاریم. با ما در مجله اینترنتی بانوان بانوزون همراه باشید.

روش های رفتار با مادر شوهر

همه ما نوعی طرز برخورد داریم که البته باید رفتار خود را متناسب با افرادی که رو به رویمان قرار می گیرند، تغییر دهیم. رفتار با مادر شوهر نیز از جمله همان رفتارهایی است که باید نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشیم. بهتر است این تفکر اشتباه که مادر شوهر قصد ایجاد تفرقه میان شما و همسرتان دارد، را کنار بگذارید. گرچه که ممکن است با مادر شوهر حسود دست و پنجه نرم کنید، اما در این مطلب می توانید بهترین روش های رفتار با مادر شوهر را فراگیرید.

"<yoastmark

بهترین رفتار با مادر شوهر چیست؟

او را همانند مادر خود بدانید

درست است که شما از خون مادر شوهر خود نیستید، اما او همان زنی است که همسر دلخواه شما را به دنیا آورده است. چرا اینگونه به مادر شوهر نگاه نکنید. بهتر است رفتار با مادر همسرتان، درست همانند رفتار شما با مادر خودتان باشد. مطمئن باشید طرز رفتار شما می تواند حتی رفتار اشتباه او را اصلاح کند.

با مادر شوهر خود صحبت کنید

آیا فکر می کنید مادر شوهر شما از فضا آمده است؟ خیر. شاید در ابتدای ورود به خانواده همسرتان، کمی معذب باشید، اما بهتر است کم کم یخ ها را بشکنید و با مادر شوهر خود، مانند یک مادر و نه فردی غریبه، صحبت کنید. البته این بدان معنی نیست که خصوصی ترین مشکلات و مسائل زندگی خود را برای او بازگو کنید، اما می توانید همانند فردی صمیمی، با او گفت و گو کنید. هیچ چیز به اندازه یک گفت و گوی راحت نمی تواند یخ ها را بشکند.

او را محترم بشمارید

مسلما هیچ کس از بی احترامی خوشش نمی آید، پس یکی از مهم ترین روش های رفتار با مادر شوهر این است که احترام او را حفظ کنید. برای شما مهم نباشد که آیا او احترام شما را حفظ می کند یا خیر، آنچه که شما باید در رفتار خود به عنوان انسانی محترم داشته باشید، احترام گذاشتن است. مطمئن باشید اگر او متقابلا با شما این رفتار را ندارد، رفته رفته نحوه برخورد با شما را اصلاح خواهد کرد.

خبرچینی ممنوع

بهتر است مسائل زندگی زناشویی و مشکلاتتان را برای خود و همسرتان نگه دارید. البته این تنها از اصول روش های رفتار با مادر شوهر است، بلکه شما باید این کار را در خصوص سایر افراد نیز انجام دهید.

"شیوه

به مادر شوهر خود محبت کنید

چه اشکالی دارد به مادر شوهر خود محبت کنید؟ مطمئن باشید محبت دل هر آدمی را نرم می کند و این قضیه در مورد او نیز صدق خواهد کرد. جملات محبت آمیز به او بگویید، هر از گاهی با خرید هدیه و یک شاخه گل او را خوشحال کنید، اگر می توانید در انجام برخی امور او را کمک کنید تا نتیجه رفتار مثبت خود را ببینید.

گارد گرفتن را کنار بگذارید

بزرگ ترها اغلب افراد کوچک تر از خود را نصیحت می کنند و احتمالا مادر شوهر شما هم بخواهد همین کار را کند. شاید برای شما سخت باشد، اما بهتر است در مقابل نصیحت های او، گارد ویژه ای نگیرید. صحبت های او را بشنوید، شاید واقعا برای بهبود زندگی زناشویی شما، به کارتان آمد.

روشن کنید که فرزند او را از مادرش نگرفته اید

چه بخواهید و چه نخواهید، همسر شما فرزند مادر شوهر شما است و گاهی معطوف شدن توجه پسر به همسر خود، این ذهنیت را ایجاد می کند که فرزند دلبندشان، از مادر و پدر گرفته شده است. البته این موضوع در خصوص خانواده دختر نیز صدق می کند. فرقی ندارد؛ بهتر است به مادرها بقبولونید که شما قرار است یار و یاور فرزند آن ها در زندگی مشترکتان باشید. البته که یک مادر شوهر و حتی مادر زن، باید بداند که پس از ازدواج فرزندشان، خانواده اول آن ها همسر و فرزندانشان هستند و نفر اول زندگی هر فردی، همسرش است! البته این به معنای فراموشی پدر و مادر نیست، اما این تفکر اشتباه در ذهن آن ها باید اصلاح گردد.

رفتار با مادر شوهر ؛ غیبت نکنید

غیبت کردن در هیچ حالتی کار شایسته ای نیست، به خصوص که اگر این رفتار را نسبت به مادر همسر خود روا داشته باشید. نه پشت سر کسی نزد مادر شوهرتان چیزی بگویید و نه از مادر شوهرتان نزد کسی بدگویی کنید. اگر هم رفتاری از او سبب دلخوری شما شده است، بهتر است در کمال آرامش موضوع را با همسرتان در میان بگذارید؛ او بهترین کسی است که می تواند موضوع را برطرف سازد. از سویی اگر با مادر همسر خود بسیار صمیمی هستید، می توانید در کمال ادب و احترام موضوع را با او درمیان بگذارید.

"بهترین

سخن پایانی

داشتن روابط خوب با خانواده همسر، زندگی بهتری برای شما رقم خواهد زد. همواره توجه داشته باشید که باید این روابط را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید، همچنین این نکته را به خود یادآوری کنید که جمعی به خانواده شما افزوده شده و شما در میدان جنگ قرار نگرفته اید. مطمئن باشید روابط مدیریت شده می تواند شیرین ترین خانواده دوم را برای شما بسازد. تجربه های شما از رفتار با مادر شوهر چگونه است؟

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

شیرین، علاقه زیادی به نویسندگی داره و تا به امروز تجربه های مختلفی از نویسندگی کسب کرده. شیرین فارغ التحصیل رشته مدیریت هست اما مطالعه های گسترده ای در زمینه های روانشناسی و مشاوره داره.

1 نظر در حال حاضر

  1. والا هنوزم هستن مادر شوهرایی که هی میخوان پسرشونو بکشن سمت خودشون و اصلا نمیخوان که قبول کنن بچشون ازدواج کرده. لج و لجبازی، رقابت و از این چیزا که واسه ما بیداد میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *