کرونا کی تمام می شود؟

کرونا کی تمام می شود؟ آیا الکل کرونا را از بین می برد؟ این سوالی است که بسیاری از افراد از حدود یکسال قبل از خود می پرسند. چرا که چیزی حدود یکسال است که ویروس کرونا مهمان زمین شده و زندگی عادی انسان ها را تحت شعاع قرار داده است. پیشگیری از شیوع ویروس کرونا این روزها حتی از روزهای ابتدایی ورود این ویروس به کشور، بیشتر شدت گرفته است. چرا که تداخل آن با فصل پاییز و شیوع آنفولانزا از یک طرف، و خسته شدن کادر پزشکی از سوی دیگر و نبود تخت برای بستری بیماران، مشکل ابتلا به کووید 19 را بیشتر کرده است. از این رو راه های مختلفی برای پیشگیری از ویروس کرونا اعلام شده است. در این مطلب ما قصد داریم به بررسی راه های قطعی پیشگیری از ویروس کرونا بپردازیم. با ما در بانوزون همراه باشید.

راه های قطعی پیشگیری از ویروس کرونا

برای آنکه بتوانیم زنجیره این ویروس را قطع کنیم، باید راه های قطعی پیشگیری از ویروس کرونا را بشناسیم. تا به امروز راه های مختلفی برای گذر از این ویروس اعلام شده که ما نیز قصد داریم جامع ترین راه های قطعی پیشگیری از ویروس کرونا را در اختیارتان قرار دهیم:

خود را قرنطینه کنید

یکی از اصلی ترین راه های قطعی پیشگیری از ویروس کرونا این است که خود را قرنطینه کنید. رفت و آمد نکردن، ماندن در خانه و رعایت فاصله با همان افراد داخل خانه، ابتدایی ترین کاری است که می توانید در این رابطه انجام دهید. اگر می توانید انجام فعالیت های درآمدزایی خود را به دورکاری تبدیل کنید. یعنی به جای حضور فیزیکی در خانه، فعالیت های خود را به خانه منتقل کرده و از خانه کارهای خود را انجام دهید.
فعالیت ها و خریدهای بیرون از خانه را محدود کنید تا کمتر مجبور به قرارگیری در معرض ویروس کرونا باشید. یا اینکه بهتر است به خرید آنلاین رو آورید. خوشبختانه این روزها تمامی وسایل مورد نیاز، میوه ها، خوراکی ها و … به صورت آنلاین به فروش می رسند. همچنین لازم است تا با سازگاری با کودکان در قرنطینه کرونا فضا را برای خانواده آرامشبخش کنید.

راه های قطعی پیشگیری از ویروس کرونا ؛ شست و شوی دست ها فراموش نشود

گام بعدی از راه های قطعی پیشگیری از ویروس کرونا این است که مرتب دست های خود را شست و شو دهید. پیش از آنکه قرار باشد دست خود را به صورت، چشم، گوش، دهان خود بزنید و یا اقدام به هرکاری کنید، دست های خود را با آب و صابون بشویید. برای آنکه از تمیز شدن دست های خود اطمینان حاصل کنید، این اقدامات را صورت دهید:

راه های قطعی پیشگیری از ویروس کرونا

راه های قطعی پیشگیری از ویروس کرونا

نحوه درست شستن دست ها برای ویروس کرونا

  • دستان خود را با آب تمیز و روان (گرم یا سرد) خیس کنید و صابون بزنید.
  • دستان خود را با مالیدن صابون به آن ها، خوب بشویید. پشت دست ها، بین انگشتان و زیر ناخن ها را صابون زده و بشویید.
  • دستان خود را حداقل برای 20 ثانیه با صابون بشویید.
  • دستان خود را به خوبی زیر آب روان و تمیز از صابون پاک کنید.
  • دستان خود را با استفاده از یک حوله تمیز و یا در هوا خشک کنید.

توجه داشته باشید تا دست های خیس تمیز شده خود را به لباس خود نزده و با آن خشک نکنید؛ کاری که ممکن است بسیاری از افراد ناخودآگاه انجام دهند!

وسایل خود را پس از ورود به خانه ضدعفونی کنید

پیش از انجام هر کاری، تمامی وسایلی که با خود بیرون برده بودید را ضدعفونی کنید. از کیف گرفته تا موبایل، سوئیچ، کلید و … .

لباس های خود را عوض کنید

لباسی که با آن به بیرون از منزل رفتید را حتما بشویید. از ترکیب و یا آویزان کردن آن ها با سایر لباس های تمیزتان خودداری نمایید.

هنگام خروج از خانه ماسک بزنید و دستکش دست کنید

یکی دیگر از راه های قطعی پیشگیری از ویروس کرونا استفاده از ماسک و دستکش و حفظ فاصله اجتماعی است. توجه داشته باشید که زدن ماسک به تنهایی نمی تواند شما را از ابتلا به ویروس کرونا در امان نگه دارد. بلکه باید علاوه بر پوشیدن ماسک، فاصله خود را به اندازه 1.5 الی 2 متر با دیگران حفظ کنید.
از استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بسیار شلوغ بپرهیزید. در صندلی های نشانه گذاری شده بنشینید و فاصله را با سایرین حفظ نمایید.

برای پیشگیری از ویروس کرونا، ماسک بزنید

برای پیشگیری از ویروس کرونا، ماسک بزنید

کرونا کی تمام می شود؟

کرونا کی تمام می شود؟ تا به امروز خبرهای مختلفی در خصوص ساخت واکسن کرونا منتشر شده است. اما تا به امروز هیچ واکسنی نتواسنته به طور قطعی این ویروس را درمان کند. پس می توانیم در پاسخ به این سوال که کرونا کی تمام می شود؟ بگوییم، زمانی که زنجیره این ویروس به طور کامل قطع شود، کویید 19 از کره زمین بار می بندند.

آیا الکل کرونا را از بین می برد؟

آیا الکل کرونا را از بین می برد؟ بهترین راه از بین بردن ویروس کرونا، استفاده از صابون است. کدام الکل کرونا را از بین می برد؟ دانشمندان و پزشکان به این نتیجه رسیده اند که الکل 70 درصد می تواند برای از بین بردن این ویروس کارآمد باشد. اما توجه داشته باشید که استفاده از الکل تنها زمانی که به آب و صابون دسترسی ندارید، جایز است.
همچنین این نکته را مد نظر داشته باشید که استفاده از الکل 90 درصد نیز می‌تواند اثر عکس داشته باشد. الکل های 90 درصد ویروس کرونا را غیر فعال کرده ولی آن ها را از بین نمی برند و پس از مدتی دوباره ویروس فعال می شود. برای همین لازم است تا تنها از الکل 70 درصد برای ضدعفونی کردن استفاده نمایید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *