طرز تهیه حلیم با مرغ

طرز تهیه حلیم گندم با مرغ چگونه است؟ هوا که رو به سری می رود، خوردن غذاهای گرم لذت بیشتری دارد. اگر به دلیل شایع شدن ویروس کرونا ترجیح می دهید تمام این غذاهای خوشمزه را در خانه درست کنید، می توانید این مطلب را دنبال نمایید تا با طرز تهیه حلیم گندم با مرغ آشنا شوید.

طرز تهیه حلیم گندم با مرغ

حلیم را اغلب با گوشت بوقلمون درست می کنند. اما این بدان معنی نیست که شما نمی توانید آن را با مرغ درست کنید. برعکس! طرز تهیه حلیم گندم با مرغ به شما نشان می دهد که این غذا به آسانی و البته بسیار خوشمزه درست خواهد شد. اولین گام در تهیه حلیم گندم با مرغ این است که مواد اولیه را تهیه کنید:

درست کردن حلیم با مرغ در خانه

درست کردن حلیم با مرغ در خانه

مواد اولیه در طرز تهیه حلیم گندم با مرغ

گندم به مقدار لازم (هر یک پیمانه برای دو نفر کافیست)
شکر
دارچین
آب جوش
نمک
کره یا روغن محلی
کنجد
مرغ (به مقداری که دوست دارید)
پیاز

روش تهیه حلیم گندم با مرغ

طرز تهیه حلیم گندم با مرغ بسیار آسان است. برای آنکه حلیم شما به سرعت آماده شود، بهتر است از قبل 12 ساعت گندم را خیس کنید. توجه داشته باشید که هر پیمانه گندم، برای دو نفر کفایت می کند (البته اگر این غذا را دوست دارید و از آن زیاد میل می کنید، می توانید هر پیمانه را برای یک نفر در نظر بگیرید)

بعد از خیس کردن گندم، متناسب با اندازه، قابلمه ای مناسب بیاورید و گندم را با مقداری آب و کمی نمک روی گاز قرار دهید. توجه داشته باشید که نباید از همان ابتدا، قابلمه را پر از آب کنید، همچنین نباید به اندازه ای نمک بریزید که آب به شوری بزند. به اندازه دو انگشت آب روی گندم بایستد، کافیست. بعد از به جوش آمدن، آرام آرام گندم را هم بزنید. دقت کنید که در صورت تبخیر شدن تمام آب، مجدد آب جوشیده به قابلمه بیفزایید.

این کار را تا زمانی ادامه دهید که تمامی گندم ها پخته شوند. همزدن را فراموش نکنید. این فرایند در بهترین حالت حدود 2 الی 3 ساعت از شما زمان می گیرد.

درست کردن حلیم با مرغ در خانه

درست کردن حلیم با مرغ در خانه

در این حین و در گام بعدی در تهیه حلیم گندم با مرغ، می بایست مرغ را با یک عدد پیاز و کمی نمک، بپزید.
پس از پخته شدن گندم، قابلمه را از روی شعله برداشته و کمی بعد از خنک شدن، به کمک گوشت کوب برقی، خوب گندم ها را بزنید تا له و خرد شوند. این کار به کشدار شدن حلیم گندم با مرغ کمک می کند. سپس مجدد قابلمه را روی گاز قرار دهید و دارچین به مقدار کافی به حلیم اضافه کنید. از آنجایی که ممکن است هر کسی به نوعی حلیم را دوست داشته باشد، اضافه کردن دارچین به حلیم به خود شما بستگی دارد.

پس از زدن و پخته شدن گندم، به همزدن روی شعله کم همچنان ادامه دهید. در این مرحله باید شاهد کشدار شدن حلیم خود باشید.

گام بعدی در تهیه حلیم گندم با مرغ، ریش ریش کردن مرغ پخته شده است. پس از ریش ریش کردن مرغ، آن را به حلیم بیفزایید و مجدد هم بزنید.

نکته: پس از افزودن مرغ، از استفاده از همزن برقی بپرهیزید، چرا که مرغ به طور کامل در حلیم حل می شود.

پس از آنکه حلیم به اندازه دلخواه کشدار شده و گندم ها نرم و پخته شدند، می توانید آن را آماده سرو کنید، به اندازه دوقاشق کره آب شده، یک قاشق غذاخوری کنجد و مقدار دلخواه شکر روی هر کاسه حلیم بریزید و سرو نمایید.

سخن پایانی

همانطور که در طرز تهیه حلیم گندم با مرغ خواندید، درست کردن حلیم در خانه آن هم با مرغ بسیار آسان است. تنها نباید همزدن و شعله کم حلیم را از یاد ببرید، چرا که در غیراینصورت حلیم ته گرفته و زحمات شما بر باد می رود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *